داروسازی زهراوی

شرکت داروسازی زهراوی در سال ۱۳۶۵ تاسیس گردید و با راه اندازی کارخانه ای به مساحت ۱۲۰۰۰۰ متر مربع زیر بنای ۲۸۰۰۰متر مربع در نزدیکی شر تبریز واقع در استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۷۰ به بهره برداری رسید.

این شرکت در راه دستیابی به ارمغان سلامت – طول عمر و شادابی و با هدف تامین نیازهای دارویی کشور در بالاترین کیفیت و نیز گشودن بازارهای صادراتی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در خطوط تولید و فرمولاسیون محصولات و نیز کنترل فرایندهای تولید مطابق با آخرین استانداردهای جهانی، هم اکنون جزو پنج شرکت مهم داروسازی کشور قرارداشته و پیشگام در تولید کپسول های نرم ، داروهای مورد استفاده در پیوند اعضا،دیالیز ،فراورده های بیوتکنولوژی و بالاخره سرنگ آماده تزریق کوپامر برای بیماران MS می باشد.


فراورده های دارویی این شرکت در دوزهای مختلف در اشکال کپسول نرم ،قرص،آمپول،کپسول سخت ژلاتینی و سرنگ آماده تزریق است و هم اکنون بیش از ۱۰۰ محصول مطابق با اصول GMP تولید و به بازار عرضه گردیده تا پاسخگوی نیازهای داخلی و خارجی باشد.


در شرکت داروسازی زهراوی از یک سیستم ارزشیابی کامل به عنوان رکن اصلی کیفیت استفاده می شود و کنترل بی وقفه و شبانه روزی تمام مراحل تولید از مواد اولیه تا فرآورده های نهایی در آزمایشگاه های کنترل کیفیت و واحد تضمین کیفیت صورت می پذیرد.


همچنین بخش تحقیق و توسعه (R&D) شرکت زهراوی مسئول پروژه های تحقیقاتی بوده و تمامی فرایندهای آن براساس نیازهای (GMP) و قواعد (WHO) طراحی و اجرا می گردد.


شرکت داروسازی زهراوی از سال ۱۳۸۴ تحت لیسانس شرکت F.Hoffman La ROCHE کشور سوئیس- داروی «سل سپت» را جهت پیشگیری از رد پیوند در بیماران پیوندی و همچنین هم اکنون داروی روآکوتان را به منظور درمان آکنه به بازار عرضه نموده است.کلیه مواد اولیه-سایت-تجهیزات و داروی ساخته شده مطابق با الزام های شرکت سوئیسی Roche می باشد.


همچنین داروهای پیوند و دیالیز مانند مانند کپسول کوگرافت (تاکرولیموس)، کپسول های نرم ایمینورال (سیکلوسپورین)و کپسول نرم کلیستریول نیز توسط داروسازی زهراوی تولید و عرضه می گردد.به نحوی که در حال حاضر زهراوی از مهم ترین تامین کنندگان داروهای پیوند اعضا در کشور به شمار می رود.


تولید محصولات بیوتکنولوژی به صورت سرنگ آماده تزریق نیز از دستاوردهای اخیر این شرکت می باشد که هم اکنون محصول بتا-پوئتین(اریتروپوئتین بتا)و به زودی فیلگراستیم به بازار عرضه گردد.


شرکت داروسازی زهراوی رشد و پیشرفت سریع خود را مدیون خلاقیت – نوآوری و تلاش بی وقفه مدیران و کارکنان خود می داند که همین سرزندگی و تلاش مستمر موجب گردیده که سریع تر از آنچه انتظار می رفت به بازارهای صادراتی دارو راه یابد.


نگاه دوراندیش مدیران و تلاش صادقانه کارکنان شرکت داروسازی زهراوی در جهت ارتقای تکنولوژی و کیفیت برتر محصولات-دریافت گواهینامه استاندارد ISO ۹۰۰۱ برای سیستم مدیریت کیفیت ISO ۱۴۰۰۱،برای سیستم مدیریت زیست محیطی وOHSAS ۱۸۰۰۱ برای سیستم ایمنی و بهداشت حرفه ای را به همراه داشته و بستری مناسب برای شرکت در نمایشگاه ها و کنگره های داخلی و خارجی ایجاد نموده است.


شرکت داروسازی زهراوی به منظور جلب اعتماد پزشکان و داروسازان، مطالعات بالینی مختلفی را روی محصولات تولیدی خود حمایت یا راساً به اجرا گذاشته است که خوشبختانه نتایج موفق این مطالعات بالینی بیانگر کیفیت مناسب تولیدات این شرکت هست . همچنین در برنامه های بازدید کارخانه پزشکان و داروسازان از نزدیک ضمن آشنایی با مراحل تولید با کنترل های دقیق و حساسیت های این شرکت در تولید داروهای فوق تخصصی آشنا می شوند.


موفقیت در صادرات محصولات تولیدی و جلب اعتماد شرکتهای معتبر بین المللی برای انجام پروژه های مشترک و تولید تحت لیسانس محصولات آنان نشانگر عزم راسخ شرکت داروسازی زهراوی برای حرکت به سوی توسعه پایدار است و در این میان سلامت و شادابی کارکنان و تلاش مستمر برای ارتقای علمی و فن آوری روز دنیا – بیانگر استانداردهای بالای کاری در این شرکت است.


تعریف موفقیت در شرکت داروسازی زهراوی تعریفی به جز عملکرد بازار فروش است و تنها کیفیت عامل لاینفک استراتژی این شرکت محسوب می شود.زیرا شرکت داروسازی زهراوی به خوبی دریافته است که رضایت مردم – شرط اول موفقیت است.


داروسازی زهراوی به عنوان شرکت پیشگام در تولید داروهای مکمل در ایران-همچنین داروهای کپسول نرم،ضمن تولید داروهای مکمل در صدد تکمیل سبد داروهای جدید بیماران نفرولوژی –دیالیزی و پیوند اعضا و تولید داروهای بیوتکنولوژی و محصولات دارویی فوق تخصص و ارزشمند می باشد به نحوی که بسیاری از پروژه های مطالعاتی این شرکت داروهاییست که برای نخستین بار در کشور تولید می شود.


شرکت داروسازی زهراوی تولید کننده داروهای کپسول نرم در ایران و خاورمیانه بوده و در حال حاضر نیز بزرگ ترین تولید کننده داروهای ژل در منطقه می باشد.